Zapraszamy do spędzenia wakacji z Muzeum Miasta Zgierza! W tym roku przygotowaliśmy dla Was wyjątkową ofertę warsztatów, które pozwolą Wam zadbać o rodzinne pamiątki i zgłębić tajniki konserwacji zabytków. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i skierowane zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Przyjdź i dowiedz się, jak chronić i pielęgnować cenne przedmioty, które mają dla Was szczególne znaczenie.

Harmonogram warsztatów:

11 lipca – 17:00
PAPIER
Dowiedz się, jak zadbać o rodzinne zdjęcia, listy czy pocztówki. Podczas warsztatów nauczymy Cię, jak właściwie przechowywać i konserwować papierowe pamiątki, aby przetrwały kolejne pokolenia.

25 lipca – 17:00
METAL
Co zrobić, aby drogocenne monety i biżuteria nie straciły swojego blasku? Na tych warsztatach dowiesz się, jak dbać o metalowe przedmioty, aby przez długie lata cieszyły oko i zachowały swoją wartość.

8 sierpnia – 17:00
DREWNO
Pokażemy Wam, jak naprawić lub zachować przedmioty, z którymi wiążą się wyjątkowe historie. Dowiesz się, jak dbać o drewniane pamiątki, aby przetrwały próbę czasu i nadal pełniły swoją funkcję.

Bezpłatne zwiedzanie:

Przez cały okres wakacji dzieci i młodzież ze Zgierza mogą bezpłatnie zwiedzać wystawy stałe i czasowe w naszym muzeum. To doskonała okazja, aby poznać historię naszego miasta i odkryć jego najcenniejsze zabytki.

Nie przegap żadnego wydarzenia!

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie internetowej oraz na profilu Muzeum Miasta Zgierza na Facebooku: facebook.com/MuzeumMiastaZgierza.

Adres:
Muzeum Miasta Zgierza
ul. gen. J.H. Dąbrowskiego 21, Zgierz

Kontakt:
tel. 42 716 37 92

Serdecznie zapraszamy do udziału i odkrywania rodzinnych skarbów z Muzeum Miasta Zgierza!