Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież ze Zgierza i okolic na wspaniałe wakacyjne atrakcje w Muzeum Miasta Zgierza! Przygotowaliśmy wiele interesujących zajęć, które pozwolą Wam spędzić czas aktywnie i przyjemnie. Oto harmonogram naszych ofert:

25.06, godz. 12:00-19:00,Kąpielisko MOSiR “Malinka”: Wybierz się na nasze kąpielisko i skorzystaj z licznych atrakcji wodnych. Dodatkowo, dla wszystkich chętnych, będą dostępne lekcje archeologiczne i wykopaliska dla dzieci. To doskonały sposób na naukę i zabawę w jednym miejscu!

11.07, godz. 10:00-12:00, Dom Turysty (ul. Narutowicza 5):  Zapraszamy na otwarte warsztaty, podczas których nauczycie się podstaw szydełkowania. To świetna okazja, aby rozwijać swoje umiejętności manualne i tworzyć własne unikatowe dzieła.

 14.07, godz. 11:00-13:00, Dziedziniec Muzeum Miasta Zgierza: Czekamy na Was na lekcji muzealnej, gdzie poznacie fascynujące historie naszych pradziadów. Dzięki tej lekcji zgłębicie tajemnice minionych epok i odkryjecie, jak wyglądało życie w przeszłości.

28.07, godz. 10:00-14:00, Park Miejski im. Tadeusza Kościuszki: Przyłączcie się do lekcji archeologicznej i wykopalisk dla dzieci, które odbędą się w naszym pięknym parku. Będziecie mieli okazję samodzielnie odkrywać dawne artefakty i poznać tajniki pracy archeologów.

02.08, godz. 10:00-12:00, Park Miejski im. Tadeusza Kościuszki: Tym razem zapraszamy na otwarte warsztaty z tkania krajek. Poznacie techniki tradycyjnego tkactwa i stworzycie własne piękne wzory. To doskonała okazja, aby odkryć swoje artystyczne zdolności.

18.08, godz. 11:00-13:00, Dziedziniec Muzeum Miasta Zgierza: Marzycie o zostaniu rycerzem? Przyjdźcie na lekcję muzealną, która pozwoli Wam odkryć świat rycerzy. Dowiecie się o ich życiu, zobaczycie autentyczne zbroje i spróbujecie swoich sił w rycerskich zawodach.

27.08, godz. 12:00-18:00, Kąpielisko MOSiR “Malinka”: Ponownie zapraszamy na lekcję archeologiczną i wykopaliska dla dzieci. Będziecie mieli okazję zgłębić tajemnice przeszłości, a jednocześnie cieszyć się przyjemnością spędzania czasu na kąpielisku.

Udział we wszystkich wakacyjnych wydarzeniach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszego muzeum i skorzystania z naszej bogatej oferty.

Przygotowaliśmy także wystawy, takie jak “Kruszówka — wnętrza pofabrykanckie z przełomu XIX i XX wieku”, “Zgierz — z dziejów miasta”, “Dziecięcy świat — zabawki z dawnych lat” oraz “Andrzej Nawrot — Poszukiwanie porządku”. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania i odkrywania fascynujących historii!
Wstęp na wystawy dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Miasta Zgierza jest bezpłatny.