Lubisz gotować? Interesuje Cię tradycja od kuchni? Zastanawia Cię na przykład to, jak robiono lody bez zamrażarek? Jeśli tak, to nie może Cię zabraknąć w Parku Miejskim w Zgierzu!

Spotkajmy się w drugi weekend września. Będzie naprawdę smakowicie! Muzeum Miasta Zgierza zaprasza na wystawę plenerową w Parku Miejskim prezentującą karczmy, restauracje i cukiernie Zgierza okresu dwudziestolecia międzywojennego, a także akcesoria kuchenne niezbędne gospodyniom na przestrzeni stuleci. Wszakże biesiadowanie to część naszego dziedzictwa, chociaż mniej oczywista. Nic tak nie scala jak wspólne gotowanie i jedzenie.

Wystawa towarzyszyć będzie kolejnej edycji miejskiego Zakończenia Lata, którego organizatorem jest Miasto Zgierz. W trakcie wydarzenia będzie można posmakować tradycyjnych słodkości, a Fundacja „Tradycja od kuchni” zaprezentuje swoje wydawnictwo „Przepiśnik” z tradycyjnymi wyrobami cukierniczymi Zgierza.

Na wszystkich zainteresowanych będziemy czekać 11 i 12 września w zgierskim Parku Miejskim! Zapewniamy, że będzie coolturalnie i smakowicie, nie tylko dla łasuchów!