Zapraszamy serdecznie na Zgierskie Spotkanie Muzealne o niezwykle kulinarnym temacie!
 
Już 16 kwietnia o godz. 18.00 spotykamy się jak zawsze w Muzeum Miasta Zgierza, ul. gen. J.H. Dąbrowskiego 21.
 
Wydarzenie dotyczyć będzie promocji książki „Obrus na stole. kuchnie i jadalnie łódzkiej burżuazji i zamożnego mieszczaństwa XIX/XX wieku.” autorstwa dra Łukasza Grzejszczaka, związanego z Politechniką Łódzką.
 
Na spotkaniu autorskim porozmawiamy o łódzkiej burżuazji, modzie wystrojów wnętrz, dekoracjach czy wyposażeniu w kuchni oraz jadalni, a także o samym jedzeniu!
 
Zgierskie Spotkanie Muzealne, ze względu na swoją tematykę, będzie świetnym odniesieniem do Wielkanocy i przygotowaniem świątecznego stołu.
 
Do zobaczenia na spotkaniu! Będzie pysznie!