Wystawa prac Gabryeli Nawrot – zgierskiej artystki, absolwentki PWSSP w Łodzi (obecnie ASP im W. Strzemińskiego), dyplom na wydziale Projektowania Odzieży uzyskała w 1968 r. Współtworzyła Zgierską Galerię Sztuki i prowadziła pracownię artystyczną dla dzieci i młodzieży w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu. Gabryela była pedagogiem i pierwszym mentorem dla profesjonalnych już dziś artystów. Była pierwszą prezes Stowarzyszenia Artystów “Młyn”. Warto przypomnieć też, że projektowała i realizowała pierwszą historyczną wystawę w Muzeum Miasta Zgierza.


Wystawa jubileuszowa z okazji 80. urodzin artystki to przegląd jej twórczości życia. Pokazuje czym się zajmowała i jak poszukiwała swojego wyrażenia w sztuce.

 

Najbliższą sercu Artystki jest technika batiku (stara maestria zdobienia polegająca na nakładaniu gorącego wosku na tkaninę, a następnie farbowaniu jej poprzez zanurzenia w kąpielach barwiarskich).

 

Jest to pokaz prac wyjątkowy nie tylko z racji jubileuszu urodzin Malarki, lecz także dlatego, że pojawiły się na nim dzieła dotąd nie wystawiane (m.in. ceramika i biżuteria) oraz dzieła najnowsze.

Wystawa czynna do 28 sierpnia br.