You are currently viewing Na pomoc Ukrainie

W sobotę 26 lutego 2022 roku w budynku przy ul. Mielczarskiego 1 w Zgierzu (po Miejskim Ośrodku Kultury) otwarty zostaje punkt pomocowy dla Ukrainy, gdzie przyjmowane i gromadzone będą dary rzeczowe dla objętego działaniami wojennymi sąsiada Polski. W najbliższy weekend punkt będzie otwarty w godz. 9.00–17.00.

Rzeczy, które są obecnie najbardziej potrzebne to:

·        materiały opatrunkowe,

·        żywność długoterminowa, hermetycznie zapakowana,

·        środki higieny (kosmetyki, pieluchy, podpaski, pasty do zębów,  itd.),

·        nowy sprzęt kwatermistrzowski (śpiwory, łóżka polowe, koce, materace, pościel itd.).

Uwaga! Prosimy o nieprzynoszenie rzeczy innych niż wskazane w liście PCK. W razie pytań w sprawie darów, można dzwonić pod numer tel. 723 813 331.

Punkt pomocowy powstał na wniosek Prezydenta Miasta Zgierza i działa w oparciu o porozumienie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zgierzu i Polskim Czerwonym Krzyżem. – Sytuacja na Ukrainie jest dynamiczna, w związku z tym będziemy elastyczni w podejmowanych aktywnościach w zależności o aktualnych potrzeb i możliwości udzielania konkretnych rodzajów pomocy – powiedział prezydent Przemysław Staniszewski.

Mimo braku odpowiednich regulacji, miasto zabezpieczyło 100 miejsc dla uchodźców z Ukrainy. Miasto Zgierz od 23 lat współpracuje z Rejonem Maniewicze na Ukrainie, a zgierscy harcerze co roku przywożą Ogień Niepodległości z cmentarza legionowego w Kostiuchnówce. Więcej na https://zhp.pl/2021/ogien-niepodleglosci-wyruszyl-z-kostiuchnowki oraz  https://www.facebook.com/ogienniepodleglosci/

Pomoc psychologiczna dla obywateli Ukrainy

Stowarzyszenie AD REM Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej oferuje wsparcie psychologiczne i interwencyjne dla obywateli Ukrainy. Indywidualną pomoc psychologiczną Stowarzyszenie może zaoferować dla dzieci oraz dorosłych. W ramach oferowanej pomocy Stowarzyszenie prowadzi grupę wsparcia dla osób dorosłych, pod opieką psycholożki mówiącej po ukraińsku i rosyjsku. W ramach pracy Świetlicy Środowiskowej dla Dzieci i Młodzieży “Klub Obudź Jutro”, Stowarzyszenie może przyjąć dzieci. Zapisy i informacje: Stowarzyszenie Profilaktyki i Resocjalizacji AD REM Zgierz, ul.Rembowskiego 36/40 www.adrem.one adrem@adrem.one, tel. 609606282