Michał Arkusiński "Rysunki"

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszej najnowszej wystawy czasowej: Michał Arkusiński “Rysunki”! Wystawę będzie można zobaczyć do 14.04.2024 r.
 

Michał Arkusiński

Urodzony w 1971 roku w Zgierzu, jest artystą mieszkającym i tworzącym w swoim rodzinnym mieście. Od najmłodszych lat pasjonował się sztuką, a jego głównym medium wyrazu są rysunek i malarstwo cyfrowe (digital painting).

W 1999 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Zawodowo związany z Łodzią jako grafik projektowy, ilustrator oraz wykładowca w łódzkiej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej.

Odwiedzający indywidualną wystawę Michała Arkusińskiego w zgierskim muzeum będą mieli okazję zgłębić jego nowoczesne reinterpretacje motywów martwej natury. Uwagę zwróci kilkanaście wielkoformatowych rysunków, których podmiotem są martwe ptaki i inne zwierzęta, ukazane w nienaturalnych pozach, sugerując oglądającemu ich niebyt. Te motywy są często przedstawione fragmentarycznie, jakby sam Autor chciał uchronić odbiorcę przed drastycznością widoku martwej zwierzyny. Jednak rekompensuje mu to swoją niesamowitą precyzją detali, co dodaje im mistrzowskiego wykończenia.

Kolejne części wystawy to m.in. rysunki z serii „Conradowskiej”, czyli Jego osobiste wrażenia i interpretacje powieści pisarza Josepha Conrada. Na ekspozycji znajdą się także wydruki: rysunków cyfrowych, graffiti i okładek płyt.

Wystawa dzieł Michała Arkusińskiego to nie tylko prezentacja Jego artystycznych osiągnięć z ostatnich 10 lat, ale także zaproszenie do odkrywania nieograniczonej mocy wyobraźni i swobody twórczej. To podróż przez świat artystycznych poszukiwań, który skłania do refleksji nad naturą sztuki i ludzkiej egzystencji.

 

Arkusiński zdobył uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą, uczestnicząc w licznych wystawach oraz projektach artystycznych. Jego prace są doceniane za oryginalność, głębię przekazu oraz techniczną biegłość, co czyni go jednym ze znaczących łódzkich twórców współczesnej sceny artystycznej.