Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na spotkanie autorskie z okazji premiery naszego najnowszego wydawnictwa pt. „Dziennik Pandemiczny. Zapiski Muzeum Miasta Zgierza z czasów zarazy”, które odbędzie się 4 listopada 2021 r. o godzinie 18:00 w budynku Muzeum Miasta Zgierza.

Książka ta stanowi zbiór krótkich artykułów z dziedzin takich jak: historia, etnografia, historia sztuki czy archeologia, które powstały w czasie pierwszego, twardego lockdownu wiosną 2020 roku, podczas pandemii koronawirusa. Wpisy zamieszczane na Facebooku’u stanowiły formę kontaktu muzealników z mieszkańcami, a zarazem były przyczynkiem do edukowania z zakresu historii Zgierza i regionu. Każdy post poprzedzony godzinnymi kwerendami zawierał dziesiątki ważnych dla zgierzan, i nie tylko, informacji. Artykuły postanowiliśmy wydać drukiem, by na stałe mogły trafić pod strzechy, nie tylko zgierskich domów.

Serdecznie zapraszamy!