Będzie się działo!
 
Już 23 kwietnia rusza Konferencja „Supraśl i Zgierz. Wspólne dziedzictwo i partnerstwo w rozwoju edukacji regionalnej”. Spotykamy się o 11.00 w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu, ul. 3-go Maja 46 w Zgierzu.
 
W programie:
▪️ Edukacja regionalna w praktyce szkolnej, Małgorzata Łodwig-Makowska, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Zgierzu.
▪️ Edukacja jako idea życia i twórczości dr Grzegorz Łoś (1953-2018) dr Ewa Rogalewska, Katarzyna Wyspiańska-Mirończuk, Towarzystwo Przyjaciół Supraśla
▪️ 25 lat partnerstwa Zgierz Supraśl. Dobre praktyki, Adam Zamojski, Towarzystwo Przyjaciół Zgierza
▪️ Podsumowanie współpracy w zakresie rozwoju edukacji regionalnej TPZ – TPZ dr inż. arch. Tomasz Oldytowski, Towarzystwo Przyjaciół Supraśla
▪️ Nauka z wełny, czyli zgierscy przemysłowcy i kupcy jako fundatorzy edukacji w mieście Maciej Rubacha, Muzeum Miasta Zgierza
▪️ Rola Józefiny Zachert (1845-1924) w rozwoju oświaty w Supraślu Aleksandra Staniszewska, Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych UŁ
▪️ Drewniane historyczne konstrukcje na Podlasiu dr inż. arch. Tomasz Oldytowski, Towarzystwo Przyjaciół Supraśla
▪️ Edukacja regionalna w działalności Instytutu Pamięci Narodowej we współpracy ze środowiskiem lokalnym, Magdalena Zapolska-Downar, Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu
 
Dodatkowo będzie można zobaczyć wystawę „Ziemie obiecane? Zgiersko-supraskie dzieje rodziny Zachertów”.
 
Konferencja odbędzie się pod patronatem honorowym Iwony Dąbek – Starosty Zgierskiego, Joanny Skrzydlewskiej – Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Przemysława Staniszewskiego – Prezydenta Miasta Zgierza.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzenia.