Stwórzmy razem wyjątkowe miejsce!

Miło nam poinformować że ruszamy pełną parą z realizacją naszego projektu “Magiel Historyczny – Izba Pamięci zgierzan”, na który otrzymaliśmy dotację od Narodowy Instytut Muzeów!
 
Celem projektu jest stworzenie przestrzeni, w której będziecie mogli przenieść się w czasie i poznać, jak wyglądało dawniej prasowanie/maglowanie, ale też miejsca, w którym będziecie mogli podzielić się swoimi historiami dotyczącymi codziennego życia w mieście poprzez opowieści i pamiątki, które zdecydujecie się nam przekazać.
 
Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku (czwartek) o godzinie 18:00 w Muzeum (ul. gen. J.H. Dąbrowskiego 21)
 
Opowiemy Wam o tym, czym będzie tworzona Izba Pamięci i przedstawimy główne założenia projektu. Chętnie wysłuchamy Waszych propozycji i pomysłów, a także odpowiemy na wszelkie pytania!
 
Spotkanie będzie także początkiem zbiórki obiektów do powyższej Izby!
 
Jeszcze w tym roku zaprosimy Was na plenerową wystawę, na której pokażemy efekty zbiórki, a także przedstawimy plany na przyszłość.
 
Do zobaczenia!
 
————————
Projekt “Magiel Historyczny – Izba Pamięci zgierzan” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów „Izby Pamięci”.