Muzeum Miasta Zgierza zaprasza do wspólnego stworzenia wystawy prezentującej szeroko rozumiane wzornictwo przemysłowe doby PRL-u. 

Chcemy zachęcić Państwo do spojrzenia na przedmioty, które posiadacie w domach, jak na małe dzieła sztuki. Przedmioty minionej epoki produkowane często w nieistniejących już zakładach przemysłowych są niedoceniane „bo to staroć”, „bo to już niemodne”. Może się okazać, że w Waszych domach są przedmioty codziennego użytku, które zostały zaprojektowane przez wybitnych projektantów polskiego designu. Może się okazać że porcelanowa figurka zakupiona w latach 60. przez babcię to dziś prawdziwy rarytas poszukiwany przez kolekcjonerów… 

Mamy nadzieję, że nasza wspólna wystawa pozwoli nam dostrzec piękno w rzeczach nie zawsze oczywistych. Poszukujemy przedmiotów ze szkła, porcelany, kamionki, tkanin czy plakatów. Dostrzeżmy piękno w ceramicznych talerzykach z Mirostowic i szklanych paterach na ciasto z nieistniejących już hut. Kto wie, może wspólnie uda nam się odkryć prawdziwe perły polskiego designu, które macie Państwo w domach? 

Zapraszamy do kontaktu na miejscu w Muzeum, a także pod numerem telefonu: 42 716 37 92. Zgłoszenia przyjmujemy do 17 października. Planowany termin otwarcia wystawy to 20 października.

Zachęcamy do podzielenia się z nami swoimi przedmiotami i opowieściami, stwórzmy razem wystawę! Wszystkie przedmioty wrócą po wystawie do Właścicieli.